Со висока резолуција. Со голема информативност.

Active Info Display.

Во Tiguan непотребно ќе го барате стариот добар тахометар: На неговото предвидено место наместо тоа ќе најдете многу модерен екран со дијагонала на слика од 31,2 cm (12,3 инчи) со висока резолуција - опционалниот Active Info Display. Покрај класичните содржини како мерач на број на вртежи, тахометар и бројач на изминати километри, тој доставува корисни информации кои можете да ги подредите и да ги ставите во фокус  целосно според Вашите желби. На тој начин во режимот на навигација тахометарот и мерачот на број на вртежи се поставуваат на работ за да се даде поголем простор на мапата. Функциите за помош може удобно да се интегрираат во графичките површини на тахометарот. Active Info Display работи совршено исто и во комбинација со другите системи во возилото: Податоците на Infotainment системот кои се прикажуваат во средишната конзола, како сликите на телефонските контакти или насловните страници на CD-ата исто така може да се прикажат на дисплејот.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Tiguan

 
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team