Долго светло кое не заслепува.

Dynamic Light Assist.

Благодарение на опциопналниот систем за динамично регулирање на долгото светло "Dynamic Light Assist" можете постојано да возите со вклучено долго светло. Системот самостојно се активира при брзина од 60 km/h и при целосна темнина.  Возилата кои доаѓаат од спротивната страна и возилата пред Вас се препознаваат со помош на камера и долгото светло делумно се затемнува преку функција за маскирање. Системот за регулирање на долгото светло во предвид го зема и влијанието од уличното осветлување. На тој начин коловозот многу добро се осветлува во најразлични сообраќајни ситуации.

Затвори
Мени
Затвори мени

Tiguan

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team