VW Tiguan 2016: DYNAUDIO Contour

Dynaudio е водечки производител на висококвалитетни звучници. Музичарите, тонските техничари и перфекционистите за звук веќе од 1977 имаат доверба во данската марка. Тие ја ценат природната репродукција на звук, која овозможува музиката да се слуша како оригиналот - исто како што е снимена.

Музичкиот систем DYNAUDIO Contour со осум звучници и вкупна моќност од 300 вати кој може да се добие по желба и е прецизно одреден за внатрешниот простор се грижи за фантастично доживување на звукот. Дигитален засилувач со 8 канали со DSP (дигитален процесор на сигнали) може да управува со звукот, така што на секое место ќе се создаде оптимална платформа за звук. Благодарение на различните звучни профили можете да изберете, дали на пример сакате да слушате тивко или добро да го разберете изговореното.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Tiguan

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team