Улицата пред очи. Комфор во грбот.

ergoActive седиште.

Опциопналното ergoActive седиште не е без потреба означено со печатот за квалитет на "Акција за поздрав грб": Електричната лумбарна потпора со четири начини на поставување со функција за масажа се грижи за релаксирање, кога тоа му е потребно на Вашиот 'рбетен столб. Покрај тоа, поставувањето на накосувањето и поместувањето во длабочина на седиштето овозможуваат индивидуална седечка позиција за возење кое е погодно за грбот. Сепак ergoActive седиштето не само што ги исполнува највисоките ергономски барања, туку истовремено сјае со неговите висококвалитетни навлаки за седиште.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Tiguan

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team