Улицата пред очи. Повеќе од сè останато.

Head-up-Display.

Со опционалниот Head-up-Display имате важни информации во директното видно поле: брзината, известувањата на системите за помош на возачот или навигациските напомени.  Податоците се проектираат на површина која излегува од контролната табла пред предното стакло - така што имате сè директно пред очите а Вашиот поглед и понатаму останува на улицата. Информациите може добро да се прочитаат дури и при светло од спротивната страна. Доколку во моментот не Ви е потребен Head-up-Display, тој се спушта во инструментната табла прецизно и заштитен од прашина.

Затвори
Мени
Затвори мени

Tiguan

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team