Секогаш добар перформанс. На секаква подлога.

Избор на возен профил.

Опционалниот избор на возен профил Ви овозможува да го приспособите усогласувањето на моторот и менувачот, како и однесувањето на одредени системи за помош според условите на околината. Стандардното поставување е позицијата "Normal". Таа се грижи за балансирано возење. "Eco" помага за возење оптимирано во поглед на потрошувачката, "Sport" заедно со опционалниот систем за адаптивно регулирање на подвозјето DCC меѓу другото го прави подвозјето поцврсто, додека "Comfort" се грижи за особено комфорно чувство за време на возењето. Со профилот "Individual" можете подетално да ги регулирате поставувањата и да ги измените според Вашите замисли. Доколку се одлучите за мотор со 4MOTION, преку 4MOTION Active Control прекинувачот на вртење на располагање Ви стојат дополнителни можности за поставување, кои помагаат при посебни услови надвор од асфалтирани улици.

Затвори
Мени
Затвори мени

Tiguan

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team