Одржете се во коловозната лента и задржете го прегледот.

Lane Assist.

Системот за помош при одржување во коловозна лента "Lane Assist" во рамките на границите на системот придонесува да се избегнат незгоди условени од намалена концентрација. Преку модул на камерата во областа на внатрешниот ретровизор се регистрираат ознаките на коловозот и се оценува позицијата на возилото. Доколку Вашиот Volkswagen отстапи од неговата коловозна лента, "Lane Assist" ќе Ве предупреди со лесно управување во спротивната насока. Доколку системот е активиран, самостојно се исклучува при брзина од 65 km/h, не интервенра под 60 km/h или при активирање на трепкачот.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Tiguan

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team