Паѓа во очи. Без да заслепува.

LED фарови и задни светла.

Привлекувате погледи без да заслепувате: Опционалните LED фарови во Tiguan го зголемуваат опсегот на погледот и на тој начин го подобруваат погледот при возење ноќе и во услови на магла. Дополнителни предности се намалената потрошувачка на енергија и долгиот рок на траење. Сепак она што LED фаровите ги прави извонредни е нивниот дизајн: На Tiguan му подарува динамична светлосна сигнатура типична за марката. Иновативниот ноќен дизајн на модерните задни светла во LED техника на Highline се менува при сопирање. На тој начин, пред сè дополнително се придонесува за подобар ефект на сигнализирање: карактеристика на дизајнот, која Tiguan го прави уникатен.

Затвори
Мени
Затвори мени

Tiguan

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team