Offorad-Plus пакет

Добар поглед. И добар изглед.

Со опционалниот пакет Offroad-Plus преку дополнителните врвни карактеристики на надворешноста и внатрешноста ќе го истакнете самоуверениот изглед на Tiguan. Алуминиумските декоративни додатоци му даваат на кокпитот уште подинамичен изглед. Исто како и педалите и потпорите за стапала од исчеткан не'рѓосувачки челик или робустните гумени простирки. Но внатрешноста е исто така и технички извонредна. Покрај тоа LED фаровите за време на патувањето се грижат за дополнителна придобивка на комфор. Тие го содржат динамичното регулирање на долгото светло "Dynamic Light Assist", со кое при брзина од 60 km/h постојано може да возите со долго светло без да го заслепите сообраќајот од спротивната страна¹, како и динамично светло за возење по кривини со предвидлив ефект. Благодарение на интеракцијата на предната камера и навигацискиот систем, во највистинска смисла на иновативната техника кривините се осветлуваат до две секунди пред влегувањето во нив - независно од аголот на управувачот.

 

Im Rahmen der Grenzen des Systems

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Tiguan

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team