Дадете стилски акценти во црна боја.

R-Line "Black Style".

Вашиот Tiguan вешто поставете го на сцена со опционалниот пакет R-Line "Black Style": без разлика дали со сериските 19-инчни тркала од лесен метал "Sebring" во црна боја или со опционалните 20-инчни тркала од лесен метал "Suzuka" во црна боја. Стаклата кои се затемнуваат до 90 % на задните страни и во задниот дел на возилото, спојлерот на работ на кровот во црна боја и црните кровни лајсни дополнително му подаруваат ексклузивност. Дополнителните акценти на надворешноста во црна боја како средишната лајсна во заштитната решетка на вентилаторот со R-Line лого, црно лакираниот дифузер, како и црно лакираните лајсни во задниот браник го продолжуваат впечатливиот изглед на Вашиот Tiguan. Целосниот впечаток го заокружуваат црни акценти како лајсните на додатоците на вратите и лајсните околу прозорците, како и црно лакираните куќишта на ретровизорите. Така секоја појава на Вашиот Tiguan ќе остане долго во сеќавање.

Затвори
Мени
Затвори мени

Tiguan

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team