Првиот впечаток одлучува: опционалниот пакет R-Line “Екстериер“.

R-Line "Екстериер".

На динамичниот дизајн на новиот Tiguan подарете му уште поголем израз - со пакетот R-Line "Екстериер". Почнувајќи кај маркантните браници во боја на возилото, напред со карактеристична C сигнатура во црна боја со голем сјај. Проследено со динамичен заден спојлер, впечатлив дифузер и црни проширувања на куќиштата на тркалата, како и додатоци на вратите во боја на возилото. Сјајните дизајнерски лајсни со R-Line лого на страничните делови на предните врати и R-Line логото на решетката за ладење даваат дополнителни спортски акценти. Мажествениот изглед се заокружува со 19-инчните тркала од лесен метал "Sebring" со исполирани рабови во дизајн од 5 двојни краци во Grau Metallic боја. По желба како апсолутна врвна карактеристика изберете ги 20-инчните тркала од лесен метал "Suzuka" во Dark Graphite боја со исполирана површина.

Затвори
Мени
Затвори мени

Tiguan

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team