VW Tiguan 2016: Влечна сила

Има многу причини кои го фалат новиот Tiguan. Една од нив е опционалната опрема за приколка која рачно се навртува. Со неа Вашиот Tiguan без мака влече до 2,5 тони¹, во зависност од комбинацијата на мотор и менувач, како и од опремата. Опремата за приколка може механички да се наврти и електрично да се извади. Дополнително при спојување Ви помага опционалната камера за помош при возење наназад Rear View. Таа во ограниченото видно поле на камерата го прикажува задниот дел на Вашиот Tiguan на дисплејот на Infotainment системот. А опционалниот "Trailer Assist" го олеснува маневрирањето со притискање на прекинувачот за поместување на ретровизорите.

Mit zunehmender Höhe verringert sich zwangsläufig die Motorleistung. Ab 1000 m über Meereshöhe und je weitere 1000 m sind daher jeweils 10 % von dem Gespanngewicht (zul. Anhängelast + zul. Gesamtgewicht des Zugfahrzeugs) abzuziehen.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Tiguan

 
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team