Има места, на кои повторно со задоволство се враќаме.

Дизајн на внатрешноста.

Внатрешните вредности на Tiguan ќе Ве освојат. Затоа што неговиот самоуверен карактер се истакнува и во внатрешноста со висококвалитетно обработени материјали. Воочлив е хармоничниот концепт на дизајн, кој се истакнува со прегледност и јасност не само во делот на кокпитот ориентиран кон возачот. Поради тоа, патниците уживаат во великодушна слобода за нозете во предниот и задниот дел на Tiguan. Сите три варијанти на опрема сериски се предвидени со атрактивни декоративни додатоци. Седиштата во основната верзија се опремени со материјалот "Microdots", Comfortline маѓепсува со материјалот "Rhombus" а во Highline освојува микро материјалот во дизајн "ArtVelours". Опционално од Comfortline ја добивате кожата "Vienna".

Затвори
Мени
Затвори мени

Tiguan

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team