Рацете Ви се зафатени, а сепак сè имате под контрола? Тоа е возможно со Easy Open.

"Easy Open".

Без разлика дали сте со кесите од шопинг, со спортските реквизити или со Вашето дете во раце: Вашиот Touran Ви отвора сосема нови можности. Практичната Easy Open функција Ви овозможува да ја отворите задната врата без да мора било што да пуштите од рацете.

Системот што е опционално достапен од варијантата на опрема Comfortline го препознава клучот за возилото во Вашиот џеб штом се приближите до Touran. Со лесен замав под задниот дел, ја отклучувате вратата од багажниот простор. Таа се отвора само толку колку да ги сместите Вашите ствари. Така со леснотија ќе го совладувате секојдневието, а товарањето ќе биде баш easy.

Затвори
Мени
Затвори мени

Touran.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team