Не мора да се надвикувате.

Електронски засилувач на гласот

Оној што седи одзади, често не може добро да разбере што вели возачот. За да не мора да се надвикувате со шумовите од возењето, музиката од радиото или вревата однадвор, Ви помага електронскиот засилувач на гласот. Во комбинација со пакетот Family и радиото "Composition Media" или радио-навигацискиот систем "Discover Media", оваа функција го засилува Вашиот глас и го репродуцира на задните звучници. Притоа, кога сакате да им се обратите на Вашите сопатници, се користи микрофонот на уредот за разговор со слободни раце, за на пример да ја најавите следната пауза.

Затвори
Мени
Затвори мени

Touran.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team