Светло без сенки.

LED фарови за предниот и задниот дел.

Разбивањето на конвенционалноста е секогаш интересно - исто и за очите. Во однос на пријатноста за очите, светлото од LED диодите далеку го надминува светлото на конвенционалните сијалички со вжарено влакно. Тоа за Вас значи: Во темнина сте видливо порелаксирани додека патувате. Покрај тоа, по желба достапните LED диоди траат подолго, па и Вашите задни светла и стоп-светла поретко ќе се расипуваат. Но, најдоброто: Опционалните LED фарови изгледаат сјајно, но не го заслепуваат учесниците во сообраќајот од спротивната страна. Имено, по желба достапниот "Dynamic Light Assist" ги затемнува оние делови од долгото светло коишто би можеле да доведат до проблеми со видот кај тие што доаѓаат отспротива. Зарем овој изглед не освежува?

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Touran.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team