Профитирајте од големата влечна сила со мала потрошувачка.

Мотори.

Ви треба малку, а можете многу: сите мотори на Touran го исполнуваат стандардот Euro 6. TSI бензински мотори или TDI дизел мотори: Штедливите и моќни агрегати воодушевуваат.

TDI моторите на Volkswagen се дизел мотори со турбо-полнење и директно вбризгување гориво. Се одликуваат со економичност, голема влечна сила и многу голема моќност. Освен тоа, тие се особено тивки при работењето и благодарение на високиот вртежен момент поддржуваат и спортски начин на возење.

TSI бензинските мотори се совршена мешавина од моќност и економичност. И при низок број вртежи, профитирате од максималниот вртежен момент. Со нивната комбинација од мала кубатура, турбо-полнење и директно вбнризгување, моторите овозможуваат рамномерно развивање на силата.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Touran.

 
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team