Небесни погледи.

Панорама издигнувачки/лизгачки покрив

Без разлика дали броите ѕвезди или уживате во сонцето: И сите сопатници во задниот дел уживаат во поглед што го запира здивот. Опционалниот панорама издигнувачки/лизгачки покрив во внатрешноста на Touran пушта пријатна светлина и дури и најмалите патници ги одушевува со непречениот поглед. Со впечатливо големиот електричен покрив со скоро 1,4 m² може со леснотија да се ракува преку притиснување копче дури и за време на возењето, со цел да навлезе свеж воздух. Притоа имате избор дали предниот дел од покривот сакате само да го издигнете или да го поместите над задниот дел на покривот.

Затвори
Мени
Затвори мени

Touran.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team