VW up!

Секвенцијален рачен менувач со 5 степени ASG

Stop-and-go сообраќајот во градот бара постојано менување на степените на пренос. Поради тоа, опционалниот секвенцијален рачен менувач со 5 степени ASG* може да го преземе менувањето степени и активирањето на куплунгот. Во зависност од возната ситуација, менувачот го избира препорачаниот степен и моментот на пренос и така може уште повеќе да ја намали потрошувачката наспроти варијантата на рачно менување степени. Добро да се знае: Сепак, во секое време можете да се префрлите во режимот на рачен менувач.

 

* Посебната опрема е достапна со доплата.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени
Start Video

up!

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team