Оставете голем впечаток. До најситниот детаљ.

Екстериер.

up! ќе Ви се допадне. Бидејќи Вие одлучувате како тој да изгледа. Изберете од десетте различни бои за надворешноста и опционалните бои за акценти за покривот. За тоа се достапни за избор различни тркала.  Визуелно ново обликуваните браници со отвори за воздух со изглед на саќе, предните фарови со сериско LED-светло за дневно возење, надворешните ретровизори со интегрирани трепкачи и новите задни светла го нагласуваат свежиот изострен дизајн на новиот up!. Помеѓу предните фарови е воведена хромирана украсна лента со висок сјај. Окото конечно ги следи.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени
Start Video

up!

 
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team