Сменете го погледот на нештата. Со камерата за помош при возење наназад во up!

Камера за помош при возење наназад

Задржете ја прегледноста: Од варијантата на опрема "Comfortline" можете опционално да ја нарачате камерата за помош при возење наназад "Rear View". Таа автоматски се активира со поставување на степенот за возење наназад. На дисплејот на Вашиот Infotainment систем "radio composition phone" Ви се прикажува областа зад возилото регистрирана од камерата во рамките на границите на системот. Тоа Ви олеснува при возењето наназад да ги препознаете препреките што се наоѓаат зад возилото. Притоа, "Rear View" ги осветлува помошните линии на дисплејот кои Ви даваат дполнително ориентирање, за правилно да го процените растојанието. Тоа се навистина добри прогнози.

Im Rahmen der Grenzen des Systems.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени
Start Video

up!

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team