up! е отсега и со турбо за задоволство.

TSI

Се враќа доброто расположение на турите: Врвниот мотор 1.0 TSI нуди напредна ефикасна погонска технологија. Директниот вбризгувач на бензин (TSI) со простор за мотор и моќност од 66 kW (90 КС) го остава на располагање својот максимален вртежен момент од 160 Nm веќе од 1.500 U/min. Моторот со три цилиндри е најсилниот погон и првиот турбо на up! Линија на конструкција. Забрзувањето од 0 на 100 km/h за 9,9 секунди и максимални 185 km/h му овозможуваат да се доближи до возните перформанси на првиот Golf GTI. Неговото високо ниво на ефикасност (4,4 l/100 km/аналогно 101 g/km CO2) истовремено се грижи за тоа да може да се извозат до 800 km со едно полнење на резервоарот. За да се разликува динамиката на најмоќниот up!, тој има впечатливи браници со поголеми црни порабувања напред и видлива хромирана крајна цевка.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени
Start Video

up!

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team