Затвори мени

Volkswagen Mobility пакет

Arteon, Passat, T-Cross, Tiguan, T-Roc, Polo и Golf 7.

 

Arteon, Passat, T-Cross, Tiguan, T-Roc, Polo и Golf 7.

Сервис на вашето возило
од удобноста на вашиот дом!

 

Start Video

Мерки за ваша врвна безбедност!

 

Пролонгиран период на гаранција поради пандемијата на Корона Volkswagen ги продолжува гаранциите на нови возила за три месеци.

 

Акции и понуди

Многу интелигентни: IQ Drive

На пат кон автономно возење

Возење во иднина. Како ќе биде? Volkswagen дава одговори. Веќе ја развиваме иднината на возење за вас и интензивно работиме на иновативни решенија. IQ.DRIVE е претставник на сите системи за помош на возачот кои можат да користат интелигентна технологија за да обезбедат удобно и безбедно достигнување на вашите цели.

 

Start Video
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team