Мени
Затвори мени
Затвори

Онлајн-услугите на Car-Net за вашиот секојдневен мобилен живот

Откријте го Car-Net

Со мобилните онлајн-услуги на Car-Net добро сте информирани - затоа што многу постари модели на Volkswagen пред година на модел 2021 односно за Touareg пред година на модел 2025 се сериски подготвени за Car-Net за вас. Откријте ги сега понудите за поврзување на Car-Net.¹⁾

 

Guide & Inform

Целта пред очи во реално време

Со услугите "Guide & Inform" на Car-Net подобро сте информирани по пат. Пребарувајте возбудливи дестинации во вашата околина, добијте ги најновите информации за сообраќајот директно од интернет и многу повеќе.

Дознајте повеќе

Активација и користење на Car-Net

Тука ќе дознаете како да ги активирате вашите онлајн-услуги преку апликацијата We Connect - и што ви треба за тоа.

Погледнете ги упатствата за активирање

Практични услуги за вашето секојдневие

Безбедност

Вие сте во добри раце

Добро е секогаш да има некој тука: Со опционалната услуга за итен повик, можете да го добиете центарот за итни повици за итни случаи на Volkswagen во секое време со притискање на црвеното копче SOS. Во случај на несреќи, со активирање на воздушното перниче, помошта се повикува автоматски.

Контрола

Смирувачки е, кога автомобилот сам се проверува

Дали нивото на гориво, километража или напомени за следниот инспекциски сервис: Со "Security & Service" имате секогаш преглед на важните податоци за возилото.

Навигација

Веќе не патувајте без интернет

Внимавајте на сообраќајот со податоци во реално време или оставете Car-Net да бара места за одмор. Дали е тоа хотел, следната бензиска пумпа или новоотворено кино.

Комфор

Сè при рака

Погрижете се пред почетокот на патувањето за пријатна температура во ентериерот или осигурете се дали вратите на вашиот Volkswagen се заклучени и дали позиционото светло е исклучено. Со "e-Remote" на Car-Net може далечински да управувате со многу функции на вашето електрично или хибридно возило од Volkswagen.

Користете Car-Net со апликацијата We Connect 

Со апликацијата We Connect, ги имате мобилните онлајн-услуги на Car-Net на паметниот телефон. И сите предности во една апликација. Едноставно преземете ја апликацијата We Connect за оперативниот систем за вашиот паметен телефон и поврзете ја со вашиот Volkswagen.

Кон App Store 

Кон Google Play

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team