Затвори мени

Добредојдовте во Услугите за поврзаност на Volkswagen

 

Што значи поврзаност?

Поврзаноста во Volkswagen значи дигитализација на повеќе системи кои овозможуваат повеќе удобност, безбедност и забава.

Преку на поврзување на вашето возило со интернет, добивате информации за сообраќајот во реално време, информација за следниот сервисен интервал, интернет радио или помош во случај на дефект. 

We Connect

Следната генерација на мобилни интернет услуги . Во сите возила со достапен WeConnect, како што се на Golf, Passat, Т-Roc Cabrio и многу други актуелни Volkswagen модели.  

WeConnect е достапен во ID моделите со вградена eSIM картичка која ги нуди сите онлајн услуги во достапни во Volkswagen.

Повеќе за We Connect

Пријавување и најавување во WeConnect порталот

Car‑Net

Со мобилните интернет услуги на Car-Net ќе пристигнете на вашата дестинација, информирани. Информации за сообраќајот во реално време, достапните паркинг места, локацијата на бензински станици се интегрирани во навигацијата на автомобилот со Car-Net "Guide & Inform".

Вашиот паметен телефон може да се претвори во далечински управувач, со CarNet "Security & Service" и преку апликацијата WeConnect да го контролира отворањето на вратите и багажникот.      

 Дознајте повеќе

Пријавување и најавување во WeConnect порталот

App-Connect 

Проширете ја вашата кабина - App Connect ги носи избраните апликации за паметни телефони на екранот на допир во вашиот инфо-забавен систем: Apple CarPlay™, Android Auto™ од Google и MirrorLink® - сите три иновативни технологии ви се достапни и нудат дополнителни корисни и забавни функции.

Дознајте повеќе

 

 

Кои услуги ви стојат на располагање?

Дали вашиот Volkswagen е опремен со We Connect или Car-Net? Или дополнително може да се опреми со We Connect Go? Тука добивате прв незадолжителен увид кои мобилни онлајн-услуги се достапни во вашето возило по ваш избор.  

Проверете сега

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team