Мени
Затвори мени
Затвори

App Connect. Како да ги внесете вашите апликации во автомобилот.

Како функционира

Сакате безбедно и удобно да ги користите апликациите за паметен телефон во возилото? Благодарение на App-Connect, тоа е полесно од кога било. Тој ви овозможува да користите избрани апликации и содржини удобно и директно во вашиот Volkswagen. Тие се префрлаат на екранот на инфо-забавниот систем преку кабел и можат да се користат удобно и прегледно во вашето видно поле. Така на пример, можете лесно да пристапите до музика, вести, мапи или аудио книги. Volkswagen нуди во исто време три интерфејси за поврзување на паметни телефони со бројни опции: Apple CarPlay™, Android Auto™ на Google и MirrorLink®. Користењето на Apple CarPlay™ и Android Auto™ на Google™ сега е особено погодно за возилата подготвени за We Connect благодарение на опцијата за безжично поврзување за системите за навигација "Discover Media" и "Discover Pro", како и за "Ready 2 Discover". За да избегнете одвлекување на вниманието, само овластените апликации можат да се стартуваат додека возите.

Вашите опции за поврзување со App-Connect

Apple CarPlay™

Со CarPlay™ на Apple управувајте со избрани апликации од вашиот iPhone додека возите. За возилата подготвени за We Connect сега и безжично.

Повеќе за Apple CarPlay™

Android Auto™

Со Android Auto™ на Google™ користете соодветни апликации од вашиот паметен телефон безбедно додека возите. За возилата подготвени за We Connect сега и безжично.

Повеќе за Android Auto™

MirrorLink®

Со MirrorLink® повеќе не мора да се одрекувате од практични апликации зад воланот.

Повеќе за MirrorLink

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team