Мени
Затвори мени
Затвори

Apple CarPlay™

Apple CarPlay™

Apple CarPlay управува со избрани апликации од вашиот iPhone. Во исто време, управувањето со апликациите е едноставно како што сте навикнале со iPhone. Телефон, вести, музика - сето тоа со едно притискање на копче. И ако сакате, можете да го контролирате системот со вашиот глас. За возилата подготвени за "We Connect", користењето на "Apple CarPlay" сега е особено лесно благодарение на безжичната можност за поврзување со системите за навигација "Discover Media" и "Discover Pro", како и "Ready 2 Discover". Можете да добиете повеќе информации директно од Apple.

Вака функционира

Освен апликациите на Apple™, Apple CarPlay™ ги поддржува меѓу другото и овие апликации:

Spotify, Stitcher, Audible

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team