Мени
Затвори мени
Затвори

Volkswagen Новости

Актуелни теми и настани

 

20.6.2024 Македонска премиера на целосно новиот Volkswagen Tiguan

Повеќе
 

12.4.2024 ID.7 е Најпосакуван Електрифициран Автомобил во Македонија.

Повеќе
 

29.3.2024 Volkswagen започна со производство на првиот Golf на 29 март 1974 година

Повеќе
 

23.1.2024 Македонска премиера на Volkswagen ID.7

Повеќе
 

21.7.2023 Последните тест возења на новиот Passat Variant

Повеќе
 

10.7.2023 Volkswagen го откри новиот T-Cross

големо надоградување на успешниот компактен SUV

Повеќе
 

15.6.2023 ID.7 софистицирана аеродинамичност за долг дострел и висока ефикасност

Повеќе
 

23.5.2023 Volkswagen го претстави новиот Touareg

Нови технологии, поголема удобност

Повеќе
 

18.4.2023 Светска премиера на шампионот во ефикасност: Volkswagen ID.7 со оспег до 700 км

Светска премиера на шампионот во ефикасност: Volkswagen ID.7 со оспег до 700 км

Повеќе
 

16.6.2022 Експресивен дизајн и иновативна технологија: Новиот Volkswagen T-Roc е тука!

Во салонот на Volkswagen во Скопје пристигна новиот T-Roc: Со свеж дизајн, иновативни системи за помош и бројни дигитални услуги, Volkswagen ја продолжува успешната приказна на својот компактен кросовер модел.

Повеќе
 

27.4.2022 Доделени наградите Златно Тркало 2022.
Volkswagen ID.4 победник во две категории!

Електричниот компактен кросовер Volkswagen ID.4 ја доби наградата за Најпосакуван Електрифициран Автомобил во Македонија, како и Главната Награда за Најпосакуван Автомобил во Македонија за 2022 година.

Повеќе
 

11.8.2021 Во салонот на Порше Скопје пристигна првиот
целосно електричен SUV на Volkswagen, новиот ID.4

- ID.4 е првиот целосно електричен SUV на Volkswagen
- На почеток ќе бидат достапни три изведби на електричен мотор
- Најмоќната верзија ќе биде опремена со електричен мотор со 150 kW (204 КС) и досег од 520 km
- Динамичен дизајн, пространа внатрешност и врвен концепт на управување

Повеќе
 

21.4.2021 Volkswagen ID.4 е Светски Автомобил на годината!

„World Car of the Year 2021“ е Volkswagen: Новиот и целосно електричен ID.4 преовлада над силната меѓународна конкуренција на интернационалните „World Car Awards“- наградите за автомобили.

Повеќе
 

1.4.2021 Визијата станува реалност
Започна продажбата на електричниот Volkswagen ID.3

Пионерскиот ID.3 на Volkswagen пристигна во нашата земја. Ова возило е симбол на новата ера за Volkswagen. ID.3 ја проширува понудата на Volkswagen како прв модел на комплетно новата генерација на електрични возила - со нула емисии, извонредна ефикасност и целосна поврзаност. Во исто време, ID.3 го отсликува ребрендирањето на Volkswagen, кое јасно ја истакнува визијата за електрична иднина.

Повеќе
 

13.1.2021 Новиот Golf повторно омилено возило во Европа

Иконата на Volkswagen со полна брзина го освои целиот пазар на Европа. Минатата година, Golf повторно беше најпродаваниот автомобил со околу 312,000 испораки и минатата година беше најпродаван автомобил во Германија, со околу 133.900 испораки до клиенти.

Повеќе
 

23.12.2020 Златен медал од Euro NCAP за новиот Volkswagen T6.1

Повеќе
 

10.10.2020 Светска премиера на новиот Volkswagen ID.4

Volkswagen официјално го претставија ID.4, кој ја слави својата дигитална светска премиера. Ова е првиот целосно електрично управуван SUV на Volkswagen, кој создава нула емисии, a e произведен со јаглеродно-неутрален баланс. Овој автомобил ќе биде лансиран во најголемиот пазарен сегмент во светот, компактната класа на SUV.

Повеќе
 

11.5.2020 Volkswagen ги продолжува гаранциите на нови возила за три месеци

- Пролонгиран период на гаранција поради пандемијата на Корона
- Продолжувањето важи за сите возила произведени во Европа или за европскиот пазар

Повеќе
 

7.5.2020 Volkswagen ID.3 ја освои престижната награда за индустриски дизајн

- ID.3 доминираше со највисоки оценки на Натпреварот за автомобилски бренд 2020
- Новиот Golf и ID. SPACE VIZZION , исто така, освоија награди на меѓународно познатиот натпревар за дизајн на автомобилски брендови

Повеќе
 

25.2.2020 Македонска премиера на Volkswagen Golf 8

Golf е најуспешниот светски концепт на патнички автомобил, задржувајќи ја истата филозофија и конфигурација безмалку пет децении. Пишувањето на новите страници од приказната за бестселерот кај нас започнува денес, со македонската премиера на Golf 8 - дигитализиран, целосно поврзан и максимално интуитивен за употреба.

Повеќе
 

19.12.2019 Новиот Passat е Најдобар бизнис автомобил за 2019 година

Повеќе
 

24.10.2019 Светска премиера на Volkswagen Golf 8

Повеќе
 

20.9.2019 Volkswagen го произведе милионитиот Touareg

Повеќе
 

2.7.2019 Новиот Volkswagen Touareg сега достапен и со V8 мотор со 900 Nm!

Повеќе
 

2.7.2019 Новиот T-Cross доби пет ѕвезди во Euro NCAP тестовите

Повеќе
 

1.4.2021 Визијата станува реалност
Започна продажбата на електричниот Volkswagen ID.3

Пионерскиот ID.3 на Volkswagen пристигна во нашата земја. Ова возило е симбол на новата ера за Volkswagen. ID.3 ја проширува понудата на Volkswagen како прв модел на комплетно новата генерација на електрични возила - со нула емисии, извонредна ефикасност и целосна поврзаност. Во исто време, ID.3 го отсликува ребрендирањето на Volkswagen, кое јасно ја истакнува визијата за електрична иднина.

Повеќе
 

13.1.2021 Новиот Golf повторно омилено возило во Европа

Иконата на Volkswagen со полна брзина го освои целиот пазар на Европа. Минатата година, Golf повторно беше најпродаваниот автомобил со околу 312,000 испораки и минатата година беше најпродаван автомобил во Германија, со околу 133.900 испораки до клиенти.

Повеќе
 

23.12.2020 Златен медал од Euro NCAP за новиот Volkswagen T6.1

Повеќе
 

10.10.2020 Светска премиера на новиот Volkswagen ID.4

Volkswagen официјално го претставија ID.4, кој ја слави својата дигитална светска премиера. Ова е првиот целосно електрично управуван SUV на Volkswagen, кој создава нула емисии, a e произведен со јаглеродно-неутрален баланс. Овој автомобил ќе биде лансиран во најголемиот пазарен сегмент во светот, компактната класа на SUV.

Повеќе
 

11.5.2020 Volkswagen ги продолжува гаранциите на нови возила за три месеци

- Пролонгиран период на гаранција поради пандемијата на Корона
- Продолжувањето важи за сите возила произведени во Европа или за европскиот пазар

Повеќе
 

7.5.2020 Volkswagen ID.3 ја освои престижната награда за индустриски дизајн

- ID.3 доминираше со највисоки оценки на Натпреварот за автомобилски бренд 2020
- Новиот Golf и ID. SPACE VIZZION , исто така, освоија награди на меѓународно познатиот натпревар за дизајн на автомобилски брендови

Повеќе
 

25.2.2020 Македонска премиера на Volkswagen Golf 8

Golf е најуспешниот светски концепт на патнички автомобил, задржувајќи ја истата филозофија и конфигурација безмалку пет децении. Пишувањето на новите страници од приказната за бестселерот кај нас започнува денес, со македонската премиера на Golf 8 - дигитализиран, целосно поврзан и максимално интуитивен за употреба.

Повеќе
 

19.12.2019 Новиот Passat е Најдобар бизнис автомобил за 2019 година

Повеќе
 

24.10.2019 Светска премиера на Volkswagen Golf 8

Повеќе
 

20.9.2019 Volkswagen го произведе милионитиот Touareg

Повеќе
 

2.7.2019 Новиот T-Cross доби пет ѕвезди во Euro NCAP тестовите

Повеќе
 

2.7.2019 Новиот Volkswagen Touareg сега достапен и со V8 мотор со 900 Nm!

Повеќе
 

10.4.2019 Новиот Passat забележува рекорд уште на своето деби: најпродаван седан на сите времиња

Повеќе
 

17.3.2019 Нов Volkswagen T-Roc R Совршена комбинација на перформанси и дизајн

Повеќе
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team