Мени
Затвори мени
Затвори

MirrorLink®

MirrorLink®

Паметните телефони се при рака, секогаш со вас и ја имаат вистинската апликација за секоја ситуација. Со MirrorLink®, веќе не мора да се откажувате од оваа практична помош зад воланот. Едноставно поврзете го вашиот паметен телефон со MirrorLink® овозможен со возилото и лесно управувајте со вашите апликации на екранот на вашиот инфо-забавен систем.

Како функционира

Овие и други апликации се поддржани:

Spotify - Powered by RockScout, Glympse, Audioteka, AUPEO!, Parkopedia, RockScout, DoorBird, Stitcher и многу повеќе

Услови

 

MirrorLink® е достапен во комбинација со радио системите "Composition (Media)" или со системите за навигација "Discover Media", "Discover Pro" како и "Ready 2 Discover". Вашиот мобилен уред - чии апликации сакате да ги користите на екранот на вашиот инфо-забавен систем - мора да поддржува Android™ од верзијата 1.1. Volkswagen тесно соработува со големите производители на паметни телефони за да поттикне широко распространета поддршка за технологиите App-Connect.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team