Мени
Затвори мени
Затвори

Активација на Car-Net

Тука ќе дознаете како да ги активирате вашите мобилни онлајн-услуги преку апликацијата We Connect. Друга можност е активација преку инфо-забавниот систем во вашиот Volkswagen.

Вака ќе го активирате Car-Net

Со Car-Net, опуштено ќе го поминете денот. Тука ќе најдете упатства за активирање на онлајн-услугите на Car-Net во вашиот Volkswagen.

Сакате да откриете дали вашето возило е опремено со Car-Net или We Connect? Тука можете да појдете на проверка на компатибилност. 

Активирање со апликацијата We Connect

Активирајте ги мобилните онлајн-услуги на Volkswagen удобно со помош на вашиот паметен телефон: Со апликацијата We Connect, можете лесно и брзо да креирате кориснички налог и да ги доведете мобилните онлајн-услуги во вашето возило.

Во ова писмено упатство ви ги покажуваме поединечните чекори кои се неопходни за ова.

Преземете го пишаното упатство

Активирање преку порталот

Сакате да креирате Car-Net од дома? Нема проблем! Користете го вашиот домашен компјутер или таблет за да пристапите во разновидниот свет на Car-Net услугите.

Регистрирајте се сега

Конектирајте се на интернет

За да уживате во сите предности на мобилните онлајн-услуги, покрај интернет-врска во вашето возило, потребна ви е активна лиценца за Car-Net. Достапни се различни опции во зависност од опремата. Видеото ви ги покажува и ве води низ поединечните чекори.

Доколку повторно сакате да ги прочитате, пишаното упатство е достапно подолу за преземање.

Преземете го пишаното упатство

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team