За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Брошури и Ценовници

Во PDF Фромат

Брошури за е-мобилност

Брошури за е-мобилност

e-Golf

Запознаена иднина.

Компакт - брошура

Новиот up!

Секогаш исправно во средина.

Новото Polo

Тркалезна заштита. Сите околу убави.

Новиот Golf

Разноврсна.

Лимузина - брошура

Passat

Колку и да сте сигурни.

Комби - брошура

Новиот Golf Variant

Голф под вагон станица.

Купе - брошура

Новиот Arteon

Динамизам и дизајн во врвна форма.

SUV - брошура

Новиот T-Cross

Специјални на секој начин.

Новиот T-Roc

Остава траен впечаток.

Tiguan

Возбудливо иновативен.

Новиот Tiguan Allspace

Многу простор за авантура.

Новиот Touareg

SUV нова генерација.

Ван - брошура

Новиот Golf Sportsvan

Простран  Golf.

Touran

Може да справи ништо.

Sharan

Дома насекаде.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team