Мени
Затвори мени
Затвори

Свет на поврзани можности VW Connect и We Connect for ID. Модели

Свет на поврзани можности VW Connect и We Connect for ID. Модели

Добредојдовте во онлајн услугите за вашиот ID.

VW Connect односно We Connect значи да го избегнете застојот на пат кон дома, благодарение на онлајн информациите за сообраќајот. Загрејте ја претходно внатрешноста за време на појадокот, откријте нови омилени станици со интернет радиото вклучено во возилото и слушајте епизоди од подкаст. Накратко: Ги носиме дигиталните можности во вашиот ID. на едно ново ниво. Со голем број паметни помошници во секојдневието, кои дополнително ви се достапни од ID. софтвер 3.0 со We Connect и од ID. софтвер 4.0 со VW Connect, во зависност од опремата. Со апликацијата Volkswagen можете без напор да го поврзете вашето возило со вашиот паметен телефон и да добиете пристап до одредени функции на возилото и до статусот на возилото - дури и кога не сте во вашиот Volkswagen.

 

Дали вашиот ID. модел е подготвен за VW Connect/VW Connect Plus или We Connect/We Connect Plus, ќе дознаете веднаш и овде со нашата проверка на компатибилноста.

Преглед на сите онлајн услуги за вашиот ID.

Секој јунак има свои помошници. А со онлајн услугите на VW Connect односно We Connect за вашиот ID. имате уште веднаш цела низа од нив. Дознајте кои услуги најмногу одговараат на вашето секојдневие и кои предуслови мора да бидат исполнети. Овде можете да ги видите сите услуги и опции за вашиот ID. во еден поглед.

Како да го активирате VW Connect или We Connect за вашиот ID.

Тука ќе дознаете како да ги активирате вашите мобилни онлајн услуги за вашиот ID. преку апликацијата Volkswagen.

Регистрирајте се сега и искористете ги поволностите

За да можете да го поврзете вашето возило со услугите VW Connect и We Connect за вашиот ID., мора да се најавите со вашата корисничка сметка на Volkswagen ID. За да го направите тоа, едноставно користете го линкот подолу и потоа кликнете на „Најави се или регистрирај се“.

Volkswagen Apps Апликации VolkswagenАпликацијата Volkswagen - дигиталниот придружник за вашиот Volkswagen

Апликацијата Volkswagen ја комбинира сеопфатната понуда за конективност на VW Connect и We Connect. Таа ви ги нуди сите важни функции и услуги во еден поглед и обезбедува уште поголема удобност. Едноставно преземете ја сега.

We Connect Start - конективност за ID. модели со ID. софтвер 2.4 или постар

Доколку вашиот модел сè уште го нема најмалку ID. софтверот 3.0, можете да ги користите онлајн информациите за сообраќај, забава и далечински функции на We Connect Start. Затоа што понудата на We Connect Start ве поврзува со вашиот ID. и ви нуди многу корисни поволности. Која верзија на софтвер моментално ја користите во вашиот ID. ќе дознаете на овој начин:

1. Отворете ја точката од менито "Поставување" во инфо-забавниот систем на вашиот ID.

2. Потоа одете до "Информации за системот"

3. Верзијата на вашиот ID. софтвер се прикажува во делот "ID. Software"

Дополнителни функции во In-Car Shop

Вашиот ID. е добро поврзан. На тој начин, можете да преземате и активирате корисни дигитални производи или да ги продолжите постоечките договори директно во вашиот автомобил. Во Volkswagen Connect Shop и во In-Car Shop, директно на вашиот инфо-забавен систем, се прикажуваат сите производи што одговараат за вашиот ID. Доколку се работи за производ што се наплаќа, активирањето е можно веднаш по приемот на уплатата. Едноставно проверете ги вашите податоци и детали за плаќање и завршете ја нарачката. Новата функција ќе биде достапна следниот пат кога ќе го стартувате вашиот електричен автомобил со онлајн врска.

VW Connect и We Connect за вашиот Volkswagen

VW Connect и We Connect – исто така многу привлечни и за нецелосно електричните Volkswagen возила.

Со VW Connect и We Connect за нецелосно електрични Volkswagen возила, можете исто така да контролирате и користите избрани функции на возилото преку паметниот телефон. Информации за статусот и информации за сообраќајот во речиси реално време, што ќе ви помогнат порелаксирано да го поминете денот.

Повеќе за VW Connect и We Connect за вашиот Volkswagen

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team