Мени
Затвори мени
Затвори

Интелигентна навигација.

Интелигентна навигација.

Пристигнете порелаксирано на вашата дестинација со вашето ID. возило.

 

Дали имате закажано и доцните? Со We Connect Plus го имате задржувањето на патот на екранот. на вашето ID. возило и ве предупредува за прекини во сообраќајот, ја предвидува вашата рута и ви помага да најдете станици за полнење и паркинг места. Така со електромобилноста порелаксирано стигнувате до вашата дестинација.

Информации во реално време во вашето ID. возило

 

Информациите во реално време* го оптимизираат вашето време на возење. Ако има прекини во сообраќајот, преку системот за навигација на вашето ID. возило може да пристапите до информациите за сообраќајот на интернет за проактивно да ја прилагодите вашата рута. Исто така, може да ги префрлите дестинациите за навигација од вашиот паметен телефон директно на вашето ID. возило, да испратите или пронајдете места од интерес како што се ресторани, преку онлајн пребарувањето на навигацијата. Навигациските карти исто така се ажурираат автоматски во вашиот електричен автомобил.

Најдете паркинг место со вашето ID. возило

 

Вашето ID. ви е достапно и кога барате паркинг место. Ги прикажува јавните катни паркиралишта и паркинг места околу вашата моментална локација, вклучувајќи го и бројот на слободни паркинг места, а исто така обезбедува информации за времето на отворање и такси. Ова заштедува време и нерви.

Контролирајте ги станиците за полнење со вашето ID. возило

 

Предност на електромобилноста: можете лесно да полните дома или додека сте во движење. За да ви биде полесно да најдете јавни станици за полнење на електрични автомобили низ Европа, вашето ID. Со We Connect Plus, опциите за полнење долж вашата маршрута се ажурирани и јасни во навигацијата - вклучувајќи ги времето на отворање и веројатниот статус на достапност.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team