Мени
Затвори мени
Затвори

Лична удобност. Подготвени кога сте.

Лична удобност. Подготвени кога сте.

Мора да одите во канцеларија, а надвор е ладно? Убаво е што вашиот електричен автомобил е веќе целосно наполнет и на вистинската температура ве чека на станицата за полнење. Кога ќе влезете, вашите лични поставки за удобност се активираат во возилото. Навигацијата започнува со зборовите "Здраво ID., вози ме на работа". Дури и најновиот софтвер го има вашето ID. возило. Доколку сакате, може да се инсталира преку ноќ со бежично ажурирање. Тоа е тимска работа.

Персонализирајте го вашето ID. возило 

 

Вашето ID. возило лично ве поздравува 1: положбата на седиштето, прилагодувањето на ретровизорот, осветлувањето, удобната клима и помошта за возачот може да се зачуваат во вашиот профил на возачот и да се регистрираат со вашиот Volkswagen ID во вашата лична карта. да се активира. Електромобилноста може да биде толку удобна.

Бежични ажурирања на вашето ID. возило

 

Со бижични ажурирања, вашиот електричен автомобил останува ажуриран со Volkswagen: вашето возило добива нов софтверски пакет преку мобилната податочна врска, по што работата и удобноста може да се подобрат и да се користат новите функции - без да имате потреба да посетете го сервисниот партнер.

Планирајте го времето на поаѓање.

 

Правилната подготовка ја прави електричната мобилност уште поудобна за вас. Ова е причината зошто можете да го користите We Connect ID. Поставете го времето на поаѓање на апликацијата кога електричниот автомобил треба да се полни и на вистинската температура да ве чека на станицата за полнење. Може да се постават индивидуални времиња на поаѓање за различни локации за полнење и денови во неделата. Ова е вашето ID. возило добро прилагодено на вашите планови.

Клима во вашето ID. возило

 

Преку идентификаторот We Connect. апликација со која можете да ја контролирате климатизацијата во вашето ID. возило. доведете го на удобна температура пред да тргнете - спонтано пред поаѓање или автоматски во вообичаеното време на поаѓање. Вака се влегува во прекрасно оладено возило во лето. И во зима вашиот електричен автомобил ви приредува топло добредојде. Дури и ледените прозорци се минато.

Онлајн гласовна контрола во вашето ID. возило

 

Ако сакате да слушате радио станица на пат, да најдете станици за полнење на електрични автомобили или да изберете друга рута, сè што треба да направите е да го кажете тоа - затоа што вашето ID. го слуша вашиот збор. Можете да контролирате многу функции на возилото преку интуитивната гласовна контрола без да го тргнете погледот од патот. Најдобро од сè, не треба да меморирате гласовни команди. Пријателски "Здраво ID." е доволно и вашето ID. е подготвено за вашите упатства.

Информативен повик во вашето ID. возило

 

Дали имате прашања за онлајн услугите или користењето возило додека сте на пат? Во вашето ID. возило одговорот е само со притискање на копче. Вие сте автоматски поврзани со услугата за корисници на Volkswagen преку копчето за информативен повик, кое ви нуди брзи информации и помош.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team