Мени
Затвори мени
Затвори

Преглед на вашето ID.
Сеопфатно информирани.

Преглед на вашето ID.
Сеопфатно информирани.

Кога ќе пристигнете дома, се прашувате дали вашиот електричен автомобил е доволно наполнет за возењето следното утро? За среќа, ова прашање може да се одговори со помош на вашиот паметен телефон, на кој можете да го проверите статусот на батеријата, вратите и светлата на вашето ID возило.  Кога температурите ќе паднат во доцните вечерни часови, апликацијата ќе ве потсети навреме да ја загреете батеријата. Така, следниот ден може да започне опуштено.

Статус на возилото на вашето ID. возило

 

Преку We Connect ID. апликацијата можете да го видите нивото на полнење и опсегот на вашиот електричен автомобил. Не сте сигурни дали вратите и прозорците се затворени или светлото е исклученo? Можете да дознаете од удобноста на вашиот дом користејќи ја апликацијата. Смирувачко чувство.

 

Паркинг позиција на вашето ID. возило

 

Паркирани сте во нов град или на голем паркинг и сте заборавиле каде точно ви е автомобилот? Со We Connect, потрагата е завршена. We Connect ID. апликацијата ја запомнува последната локација на вашето ID. и директно ве носи на неговата локација. Тоа ви заштедува многу заобиколувања.

 

 

Информации за температурата за вашето ID. возило

 

Ниските надворешни температури може да влијаат на перформансите на батеријата. We Connect ID. апликацијата ќе ви испрати препорака за претходно загревање ⁠или полнење на батеријата кога временската прогноза за вашата локација и нивото на батеријата ќе станат критични. Ви препорачуваме да поставите време на поаѓање или вашето ID. возило да биде полно со цел да се спречи ограничување на опсегот на батеријата заради студ.

Полнете со ID.

 

We Connect ID. апликацијата го претвора вашиот паметен телефон во далечински управувач со кој можете лесно да ги стартувате и стопирате процесите на полнење. Имате и преглед на преостанатото време на полнење, тековниот опсег и статусот на полнење на вашиот електричен автомобил - дури и кога не седите во него.

 

 

Дигитален дневник во вашето ID. возило

 

Сега можете лесно да најдете важни информации за користењето во дигиталниот дневник во инфозабавниот систем на вашето ID. возило. Доколку е потребно, ќе добиете брзи одговори на вашите прашања за карактеристиките, онлајн услугите и системите за помош на возачот, на вашиот електричен автомобил. Активирањето на We Connect не е неопходно за првична употреба, туку е предуслов за последователни ажурирања преку инфозабавниот систем.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team