Мени
Затвори мени
Затвори

We Connect упатства за активирање

We Connect упатства за активирање

Како да ги внесете мобилните онлајн услуги во вашиот Volkswagen. Овде можете да дознаете кои чекори треба да ги преземете за да можете да го користите We Connect.

Најдете го вистинското упатство за употреба за вашето возило

приклучете го "We Connect" со вашиот Volkswagen користејќи го вашиот паметен телефон. Изберете го вашиот модел на Volkswagen и следете ги пишаните упатства за да ги активирате мобилните онлајн услуги. Дали сакате да дознаете дали моделот на вашето возило е опремен со We Connect или Car‑Net? На следниот линк може да направите проверката на компатибилноста.

ID. семејство

Следниве инструкции ќе ве водат чекор-по-чекор низ процесот на активирање We Connect или We Connect Start.

We Connect активирањето го започнуваме со We Connect ID. 

We Connect Старт Активација со на We Connect ID. апликација (PDF 2.85 MB)

Golf 8 и неговите моделски варијанти

Следните упатства ќе ве водат чекор по чекор низ процесот на активирање We Connect и ќе ви покажат како да ги активирате онлајн услугите користејќи ја апликацијата We Connect и клучевите од вашето возило.

We Connect активирање преку апликацијата We Connect (PDF 1.43 MB)

Останати модели подготвени за We Connect

Дали возите некој од моделит Polo, T-Cross, T-Roc, Touran, Tiguan, Passat или Arteon? Следните упатства ве водат чекор по чекор низ процесот на активирање "We Connect". Упатства се достапни во зависност од тоа дали сакате да се регистрирате директно во возилото или преку апликацијата.

We Connect активирање преку апликацијата We Connect (PDF 1.43 MB)

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team