Мени
Затвори мени
Затвори

We Connect активација

We Connect активација

Заштедете време, бидете добро информирани и останете секогаш релаксирани - се работи за став. Паметните асистенти на We Connect ги знаат вашите лични навики и го олеснуваат животот кога сте пак многу зафатени. Убедете се себеси.

Во неколку чекори до поврзан автомобил

Ве молиме имајте предвид дека за целосно искористување на функционалностите, потребна е корисничка сметка на Volkswagen ID и посебен договор со Volkswagen AG за користење на мобилните онлајн-услуги.

1. Преземете ја апликацијата We Connect

Бесплатно преземете ја апликацијата We Connect на вашиот паметен телефон. Во зависност од вашиот оперативен систем, ќе ја пронајдете апликацијата We Connect за Андроид или за iOS на App Store или на Google Play Store.

Кон App Store

Кон Play Store

2. Креирајте ваш кориснички налог

Најавете се во апликацијата со вашиот Volkswagen ID. Ако сè уште немате креирано Volkswagen ID, апликацијата ве води чекор по чекор низ регистрацијата.

3. Додајте го вашиот Volkswagen

Додајте го вашиот Volkswagen со помош на бројот на шасија (VIN). VIN-от ќе го најдете во документите за регистрација и зад шофершајбната на вашето возило.

4. Активирајте го We Connect

Следете ги инструкциите во апликацијата за да го завршите активирањето. И донесете го вашиот дигитален секојдневен живот на лентата за претекување со интелигентни услуги.

Како да користите We Connect во вашиот Volkswagen

Детални упатства за активирање и користење на онлајн-услугите во вашето возило може да најдете тука.

Погледнете ги упатствата

Преземање на апликацијата We Connect

Доживејте ги сите предности на We Connect и Car-Net во една апликација. Едноставно преземете ја апликацијата We Connect за оперативниот систем за вашиот паметен телефон и поврзете ја со вашиот Volkswagen.

Превземање на We Connect во App Store

Превземање на We Connect во Play Store

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team