Мени
Затвори мени
Затвори

Удобност. Направено за вас.

Удобност. Направено за вас.

Онлајн греење во место 

 

Во ладни денови, загрејте го автомобилот додека појадувате. Со услугата Онлајн греење во место*, можете преку апликацијата "We Connect" да поставите времиња на тргнување, така што секогаш ќе најдете загреано и одмрзнато возило.

 

* Функционира само со дополнителниот помошен грејач. 

Персонализација

 

Вашиот Volkswagen ве препознава - и после креирањето на вашата VW-сметка и почетната пријава во возилото, целосно автоматски и зависно од опремата, ги активира вашите поставувања на многу системи, од седиштата до светлата, климата, инфо-забавата и навигацијата до помош на возачот. Максимален комфор при менување на возила и за различни корисници.

Онлајн гласовна контрола

 

Со онлајн надградбата на изборната гласовна контрола*, добивате уште подобра јазична контрола. Изберете ја вашата омилена музика, побарајте ја вашата омилена интернет радио станица со глас и искористете го интуитивното внесување на цел додека навигирате. Во новиот Golf, може да ви се диктира е-поштата или да ракувате со In-Car Apps без да го тргате погледот од патот.

* Во моментов, (онлајн) гласовната контрола е достапна за следниве јазици: Германски, англиски (ВБ и САД), француски, шпански, чешки и италијански. 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team