Мени
Затвори мени
Затвори

Нон-стоп забава.
Најдобра забава во вашето ID. возило.

Нон-стоп забава.
Најдобра забава во вашето ID. возило.

Одите на одмор со вашиот електричен автомобил? Со интернет конекцијата во во вашето ID. нема да се досадувате додека патувате. Веб радиото нуди речиси неисцрпен избор на светски радио станици и подкасти - Volkswagen се грижи за обемот на податоците за вас како дел од We Connect Plus. Ако претпочитате да сурфате на Интернет, можете да го користите WLAN hotspot.

Онлајн радио во вашето ID.

 

Вашето ID. со онлајн радио. И најдобро од сè: Volkswagen го презема обемот на податоци за вас како дел од We Connect Plus. Ова значи дека можете едноставно да ги слушате вашите омилени станици од околу 40.000 меѓународни радио станици на интернет или да пренесувате голем број на подкасти, кои можете да ги најдете во нашата база на податоци со јасна функција за пребарување.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team