Мени
Затвори мени
Затвори

Свет полн со можности за поврзување.
We Connect за ID. модели

Добредојдовте во онлајн услугите за вашиот ID. модел

Со We Connect може да го избегнете сообраќајниот метеж благодарение на интернет информациите за сообраќајот. Загрејте ја внатрешноста на вашиот автомобил додека појадувате, откријте нови станици со веб-радиото кое е вклучено во возилото и слушајте подкаст епизоди. Накратко: We Connect ви овозможува ново ниво на користење на дигиталните можности во вашето ID. возило. Во зависност од опремата, преку ID. Software 3.0 достапни ви се разновидни, паметни секојдневни помошни алатки. Какво и да е вашето ID. возило, на овој линк  може да проверите дали вашиот модел е подготвен за We Connect и We Connect Plus.

Интелигентна навигација

Пристигнете порелаксирани на вашата дестинација.

Оптимизирајте ги рутите и времето на возење со онлајн ажурирање на мапите и имајте точни информации за сообраќајот во реално време. Преку апликацијата испратете дестинации за навигација до вашето ID. возило. Онлајн пребарувањето на POI не само што може да ве одведе до посебни дестинации како што се знаменитости или ресторани, туку нуди и многу корисни информации благодарение на големата база на податоци. Исто така можете да прикажете станици за полнење и слободни места за паркирање. Вашето мобилно секојдневие, на овој начин ќе биде уште полесно. И уште подобро.

 Повеќе за навигацијата

Личен комфор

Прилагоден на вашите потреби

Ажурирајте го софтверот на вашето ID. возило со безконтактни надградби. Контролирајте бројни инфо-забавни функции и други функции на возилото преку онлајн гласовна контрола. Дозволете си да бидете пречекани од вашите лични поставки за удобност, вклучувајќи ја саканата температура, веднаш штом ќе влезете во возилото. 

Повеќе за удобноста

Забава

Дали сме веќе таму?

Уживајте во широк прием на вашите омилени станици и подкасти во рамките на мрежната покриеност. Проширете ги вашите хоризонти и тргнете на патување со неисцрпниот избор на веб-радио станици. Првокласна забава со добар звук е дел од ID. 

Повеќе забава

Повеќе безбедност

вашето ID. дополнително ќе ви помогне

Активирајте ја помошта на патот со притискање на копче во рамките на покриеноста на 2G/3G мрежата. Во итен случај, ќе добиете брза помош со лична поддршка преку автоматскиот итен повик. На овој начин не оставате на случајноста кога станува збор за безбедноста.

Повеќе за безбедноста

Преглед на вашето ID.

Следете ги состојбите

Проверете го опсегот на вашиот електричен автомобил и уверете се дека вратите и прозорците се затворени и паркинг светлата се исклучени - лесно со We Connect ID. апликација на вашиот паметен телефон. Ова го ослободува вашиот ум за други важни работи.

Повеќе за преглед на вашето ID.

Сите услуги

Достапни веднаш.

Со We Connect и We Connect Plus можете да го користите вашето ID. возило цела палета на корисни онлајн услуги за поддршка и забава. Овде, веднаш, можете да ги видите нашите дигитални понуди и соодветните барања за користење.

 Сите услуги достапни веднаш

 

Како да активирате We Connect на вашиот ID. автомобил

Следете ги нашите упатства за активирање за да се најавите, користејќи ја We Connect ID. aпликација за да се вмрежите со на вашето ID.

Погледнете ги упатствата за активирање

 

Преземање на апликацијата We Connect

Доживејте ги сите предности на We Connect и Car-Net во една апликација. Едноставно преземете ја апликацијата We Connect за оперативниот систем за вашиот паметен телефон и поврзете ја со вашиот Volkswagen.

Кон App Store 

Кон Play Store 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team