Мени
Затвори мени
Затвори

We Connect за ID. активни модели

We Connect за ID. активни модели

Добијте поддршка од онлајн услугите пред, за време и по вашето патување. Ќе ве водиме чекор по чекор низ процесот на активирање.

We Connect ID. активни модели

Добијте поддршка од онлајн услугите пред, за време и по вашето патување. Ќе ве водиме чекор по чекор низ процесот на активирање.

1. Преземете ја апликацијата We Connect

Бесплатно преземете ја апликацијата We Connect ID на вашиот паметен телефон. Во зависност од вашиот оперативен систем, ќе ја пронајдете апликацијата We Connect ID за Андроид или за iOS на App Store или на Google Play Store.

Кон App Store

Кон Play Store

2. Креирајте ваш кориснички налог

Најавете се во апликацијата со вашиот Volkswagen ID. Ако сè уште немате креирано Volkswagen ID, апликацијата ве води чекор по чекор низ регистрацијата.

Логирајте се или регистрирајте се

3. Додајте го вашиот Volkswagen

Додајте го вашиот Volkswagen на вашата корисничка сметка во We Connect ID апликацијата со помош на бројот на шасија (VIN). VIN-от може да се најде зад шофершајбната на вашето возило или во документот за регистрација на возилото.

4. Активирајте го We Connect

Завршете го договорот "We Connect" како што е прикажано во апликацијата и потоа одете до "Поврзете се со We Connect" во вашиот систем за инфо-забава. Ако сега го внесете прикажаниот код користејќи го копчето "Scan Code" на вашиот We Connect ID. апликацијата, i We Connect е активиран.

Како да го активирате и користите We Connect за ID.

Детални упатства за активирање и користење на онлајн-услугите во вашето возило може да најдете тука.

Погледнете ги упатствата

Преземање на апликацијата We Connect

Доживејте ги сите предности на We Connect и Car-Net во една апликација. Едноставно преземете ја апликацијата We Connect за оперативниот систем за вашиот паметен телефон и поврзете ја со вашиот Volkswagen.

Превземање на We Connect во App Store

Превземање на We Connect во Play Store

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team