Мени
Затвори мени
Затвори

Упатство за активирање на We Connect | онлајн-услуги на Volkswagen

Тука ќе го најдете упатството чекор-по-чекор за тоа како можете лесно да го претворите вашиот Volkswagen во поврзан автомобил. Дознајте повеќе сега!

Пронајдете го соодветното упатство за вашиот Volkswagen

Не прави разлика, дали директно во автомобилот или удобно со паметниот телефон: Донесете го We Connect во вашиот Volkswagen. Изберете го вашиот модел на Volkswagen и следете го едното од двете писмени упатства за да ги активирате онлајн-услугите директно во вашето возило или со App.
Сакате да откриете дали вашиот модел на возило е опремен со We Connect или Car-Net? Кликнете тука за проверка на компатибилност.

Golf 8 и неговите моделски варијанти

Следните упатства ве водат чекор по чекор низ процесот на активирање "We Connect". Упатства се достапни во зависност од тоа дали сакате да се регистрирате директно во возилото или преку апликацијата.

We Connect активирање во возилото

We Connect активирање преку апликацијата We Connect

Останати модели подготвени за We Connect

Дали возите некој од моделит Polo, T-Cross, T-Roc, Touran, Tiguan, Passat или Arteon? Следните упатства ве водат чекор по чекор низ процесот на активирање "We Connect". Упатства се достапни во зависност од тоа дали сакате да се регистрирате директно во возилото или преку апликацијата.

We Connect активирање во возилото

We Connect активирање преку апликацијата We Connect

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team