Мени
Затвори мени
Затвори

Едноставно останете поврзани.
Со услугите на We Connect.

Активирајте го We Connect во вашето возило

1. Логирање во MyVolkswagen

За да можете да го поврзете вашето возило со услугите We Connect, мора да се најавите. Едноставно користете го линкот подолу и потоа кликнете на "Најави се или креирај ID на Volkswagen".

Ако веќе сте регистрирани, можете да продолжите со чекор 2.

Линк за најава со вашиот Volkswagen ID профил

2. Одберете го посакуваното возило

Одете до моите возила преку MyVolkswagen. Изберете го возилото во кое сакате да го активирате We Connect. Алтернативно, можете директно да ги прегледате и изберете вашите возила преку следниот линк.

Одберете го вашето возило

3. Активирајте WeConnect

Под сликата на вашето возило ќе го најдете копчето Activate We Connect. Потоа следете ги упатствата и уживајте во придобивките од We Connect.

4. Предности на WeConnect

Можете да добиете преглед на сите функции на We Connect на линкот подолу.

Сите WeConnect услуги.

Откријте го We Connect

Подготвени за следната генерација на мобилни онлајн-услуги преку: од година на модел 2021 година, голем дел од сегашните нови автомобили на Volkswagen се подготвени за We Connect. Вашиот Volkswagen може да биде онлајн со помош на активиран WLAN хот-спот на вашиот паметен телефон и поврзан со инфо-забавниот систем на возилото. Во исто време, можете да го поврзете вашиот паметен телефон со вашиот Volkswagen со апликацијата "We Connect" и на тој начин да имате пристап до одредени функции на возилото и статусот на возилото. Откријте ги понудите за поврзување на We Connect. 

 

Навигација

Пристигнете порелаксирани

Информирајте се за сообраќајот во реално време и имајте доверба во најдобрата рута. Со нашите паметни асистенти, ќе стигнете порелаксирано на вашата цел.

Дознајте повеќе

Комфор

Раскомотете се

Удобно контролирајте го вашето греење во мирување и други практични функции на возилото со апликацијата We Connect или користете ја подобрената гласовна контрола. Многу едноставно. Со We Connect.

Дознајте повеќе

Забава

Останете во живо

Слушајте станици во живо и поткасти преку интернет радио. Стримувајте ја вашата омилена музика. И уживајте во целата слобода на WLAN xот-спот. Со We Connect во вашиот инфо-забавен систем, го подигнувате факторот на забава на ново ниво.

Дознајте повеќе

Безбедност

Не препуштајте се на случајот

Потпрете се на автоматската помош и личната грижа во итен случај. Навигирајте преку помошта при дефект со притискање на копчето до вашата локација. И спијте подобро навечер - благодарение на онлајн алармот против кражба. Можете да се потпрете на We Connect. 

Дознајте повеќе

Возилото на вид

Следете ги состојбите

Контролирајте ги вратите и светлата во вашиот Volkswagen преку паметен телефон. Нека се покаже каде стои вашиот автомобил. Оптимизирајте го вашето возење. И проверете ги релевантните податоци за возилото од каде било. Така внимавате на она што е важно.

Дознајте повеќе

Сите услуги

Регистрирајте се еднаш, добијте многу.

Секој јунак има помошник. А со услугите на We Connect ги имате еден куп. Откријте кои услуги се најпогодни за вашиот секојдневен живот и кои услови мора да бидат исполнети. Тука имате краток преглед на сите услуги и опции.

Дознајте повеќе

Вака ќе ја активирате и користите We Connect

Тука ќе дознаете како да ги активирате вашите мобилни онлајн-услуги преку апликацијата We Connect.

Погледнете ги упатствата за активирање

Преземање на апликацијата We Connect

Доживејте ги сите предности на We Connect и Car-Net во една апликација. Едноставно преземете ја апликацијата We Connect за оперативниот систем за вашиот паметен телефон и поврзете ја со вашиот Volkswagen.

Кон App Store 

Кон Play Store 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team