Мени
Затвори мени
Затвори

e-up! Има многу врвни карактеристики. Еве три на еден поглед:

Досег

Повеќе од само електрично до целта

Досег

Конективност

e-up! + паметен телефон = љубов

Конективност

Дизајн

Очигледно "e"

Дизајн

Електрично

Досег

Повеќе од само електрично до целта

Повторно возете кон нови непознати предели! Со неговиот ефикасен електричен погон e-up! не само што го зголемува досегот, туку и задоволството за време на возењето до 260 km²⁾. А вие патувате добро поврзани во мрежа: на пример со многуте јавни станици за полнење, кои сосем лесно можете да ги пронајдете преку функцијата "maps+more"."³⁾. Насекаде низ Европа. Но најдоброто: Погонот локално без емисии помага во намалувањето на CO2. Тоа делува позитивно на климата. 

Полнење

Точно наполнето

Поврзете и полнете - така функционира полнењето на е-автомобил. Вообичаено. e-up! не само што "брзо се полни", туку исто така располага и со функцијата "Временски одложено полнење" За што е добро тоа? Зависно од тарифата за струја заштедува пари, затоа што на пример може да се користи поповолна ноќна тарифа за полнење. Едноставно внесете го саканото време на поаѓање во е-менаџерот на апликацијата "maps+more"3 или во We Connect апликацијата, притиснете го копчето "Режим на полнење" во средишната конзола и приклучете го возилото на ѕидната кутија за полнење. Следното возење може да започне точно во програмираното време.

Конективност

Конективност

e-up! + паметен телефон = љубов

Што имаат заедничко вашите омилени песни, актуелните информации за сообраќајот и телефонскиот разговор за време на возењето? Точно, вашиот паметен телефон! Заедно со "maps+more dock"4 со вклучена бесплатна новосоздадена апликација за iOS и Android e-up! со едно движење на раката се претвора во автомобил поврзан во мрежа. А со сериското радио "composition phone" со шест звучници се претвора во мобилен Boombox. Едноставно поврзете e-up! и паметен телефон, и готово. Повеќе нема комплицирани дисплеи. Само plug & play.

Самите создадете си слика од новото e-up!

Надворешност

Очигледно "e"

e-up! е нашиот доказ за тоа, дека мал автомобил може да овозможи многу - благодарение на неговиот свеж, минималистички дизајн. И се разбира поради неговиот динамичен електричен погон. Тој впрочем веќе оддалеку се препознава на предниот дел со сина украсна лајсна и вграден Volkswagen амблем и на впечатливите LED светла со C сигнатура.

Внатрешност

Добредојдовте во комфорната зона

А во внатрешниот простор? Овде веднаш се забележуваат седиштата во "fusion" дизајн со непречено прикачени потпирачи за глава и "black cube" стилската облога на контролната табла. Осмислените детали во мал и голем обем се грижат за голем комфор и практична употреба. Сериските куки за торби на преградата за ракавици на пример го изоставуваат прашањето "Каде со рачната торба?" и со варијабилниот под за товарање при следното пазарење внатре можат да се смести повеќе од една ќеса.

Опрема

Опрема

Целосната програма

Практично и добро опремено: Од веднаш во e-up! веќе се нудат потсетникот за сообраќајни знаци, новите воздушни перничиња за глава и сериски воздушни перничиња со целосна вредност и новото препознавање на зафатеност на седишта за патниците во задниот дел.  Затоа што тука исто така сериски постои и комбинацијата од радиото "composition phone" со шест звучници, DAB+, "maps+more dock"4 и We Connect, секое возење започнува паметно и едноставно: Пуштете музика и започнете рута - ајде да возиме!

Подготвени сте за електрична мобилност?

Новата Volkswagen EV Check апликација

Преземање во Google Play Store

Преземање во App Store


Со нашата нова апликација Volkswagen EV Check можете да го анализирање начинот на возење и да дознаете, дали сте подготвени за електрична мобилност - и кое електрично возило од Volkswagen најдобро ви одговара.

Вашиот личен профил ви прикажува како би било, на пример да го возите новото e-up!, колку далеку можете да стигнете, колку ќе ве чини, каде се наоѓа најблиската станица за полнење и колку долго трае полнењето.

e-up! можете да го истражите и со апликацијата преку Augmented Reality. Звучи како научна фантастика. Но веќе денес е реалност. Едноставно пробајте.

 

Информативен материјал за e-up!

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team