Мени
Затвори мени
Затвори

Совршена убавина Моделите Coupe

Спортско-елегантните coupe возила на volkswagen фасцинираат уште на прв поглед. Сеедно од која перспектива: модерните облици во стилските возила зрачат во очите на набљудувачот. Тие, со својата елегантна изведба на линиите, восхитувачкиот заден дел и истакнатиот карактер, секогаш имаат самоуверен настап.

Beetle

Сега е моментот

Оригиналот што остана верен на својата фигура, се појавува со досега најспортски карактер. Навистина впечатлив, тој со своите можности се приспособува на неговите возачи, но не и на пошироките маси. Бројните измени во деталите го зголемуваат нивото на спортската индивидуалност.

Новиот Arteon

Врвна динамика и врвен дизајн

Во што е тајната на неговата привлечност? Во новиот Arteon се обединуваат сите дизајнерски елементи на класичниот спортски автомобил со елеганцијата и просторноста на фастбек. Тој е најавангардниот Gran Turismo во бизнис класата, којшто во иста мера ги допира и срцето и разумот. Со неговиот експресивен дизајн, тој одушевува уште при првиот поглед, а потоа и изненадува со неговите практични одлики и зачудувачки големиот простор − нешто што го одвојува од неговата класа. Спортското Coupe (должина 4862 mm, ширина 1871 mm,  висина 1450 mm) има долго меѓуоскино растојание (2837 mm) и меѓу другото одушевува со рамната каросерија, обемната хауба и страничните прозорци без рамки.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team