Мени
Затвори мени
Затвори

Флексибилни и просторни **Модели на фургон*

Разноврсна, модерна и елегантно дизајнирана: Volkswagen комбињата не само што нудат максимална удобност на сите редови на седишта и флексибилни простории за концепти, тие имаат и прекрасен дизајн. Без разлика дали е сам или со поширокото семејство - тука ќе го најдете вашиот практичен автомобил за соништа.

Touran

Секојдневието може да биде толку убаво

Убедлива агилност и функционалност: Тouran нуди видливо многу простор при компактни надворешни димензии. Мултиталентот со самоуверено зрачење располага со големи целосни стаклени површини, моќна силуета и кровна линија којашто благо паѓа наназад и уште повеќе ја истакнува неговата динамика. Но, неговиот безвременски надворешен дизајн служи пред сè за една цел: да Ви се понуди што е можно повеќе простор за сето она што Ви е важно во секојдневието.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team