За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Обликување на високите барања Модели на лимузини

 

Класичниот дизјан никогаш досега не изгледал толку нов како кај лимузините на Volkswagen. Умерени и хармонични пропорции се среќаваат кајелеганто-спортската изведба на линиите и кај висококвалитетните детали. Аеродинамично обликуваните силуети и јасно означените предни делови прават возилата да делуват суверно, широко и екслузивно.

 

Passat

Кога успехот добива облик

Дизајнот на Passat ги пресретнува со леснотија највисоките критериуми. Одликуван со наградата iF gold 2015 во категоријата "Product", ја комбинира стилската јасност со моќниот сликовит јазик. Експресивен дизајн, кај кого секоја линија има своја цел и којшто се прелева на границата меѓу средната и високата класа. Лимузината создава хармонија помеѓу практичната употреба и високата доза на елеганција.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team