Мени
Затвори мени
Затвори

Спортски теренски возила на Volkswagen Модели на теренски возила

Наши модели на теренски возила

Теренските возила на Volkswagen се претставуваат целосно динамично и во секој поглед даваат спортски акценти.

Без разлика дали низ град или надвор од асфалтирани улици: Повисоката седечка позиција, погонот на сите тркала 4MOTION кој може да се добие по желба и различните системи за помош на возачот ветуваат најголем комфор за време на патувањето.

T-Cross

Новиот T-Cross

T-Roc

Новиот T-Roc

Tiguan

Tiguan

Touareg

Новиот Touareg

Предности на теренските возила

Веќе секое трето ново возило во Австрија е теренско или Offroad возило - и тоа не без причина. Сепак практичните спортски теренски возила го соединуваат најдоброто од два света и се одликуваат со комфорот на лимузина и погодноста за возење на отворен терен на Offroad возило. Карактеристична за спортските теренски возила пред сè е повисоката каросерија а со тоа и повисоката седечка позиција - првата се грижи за удобно качување и слегување, втората за добар преглед.

Покрај тоа моделите на теренски возила на Volkswagen нудат и дополнителни предности:

  • Максимална безбедност за време на возењето благодарение на интелигентниот погон на сите тркала 4MOTION
  • Практична помош од различни системи за помош на возачот
  • Маркантен дизајн со многубројни можности за индивидуализација

Компактните теренски возила на Volkswagen

Суверени како теренски возила, агилни како компактни возила - со овој концепт импресионираат компактните теренски возила на Volkswagen. Практичните градски теренски возила претставуваат добра алтернатива за вообичаените теренски возила пред сè за возачите, кои многу патуваат низ град. Благодарение на пократката должина на возилата и практичните системи за помош на возачот, паркирањето во тесни улички и тесни паркинг гаражи нема да биде проблем.

Откријте ги сега компактните модели на теренски возила на Volkswagen:

Tiguan

Исклучително моќен дизајн.

Динамични пропорции, истакнат преден дел и моќно нагласен заден дел - новиот Tiguan не може да остане незабележан и покрај компактните димензии. Јасните форми на маркантната решетка за ладење продолжуваат во самоуверената силуета. Страничните делови се дополнително нагласени со карактеристичната изведба на линии. Неговата надворешност изразува сила и висока класа - соодветната комбинација за живот полн со можности.

Touareg

Неверојатно и динамично.

Со својот прогресивен дизајн, Touareg ветува моќен настап на пат и на отворен терен. Тој до најситниот детаљ убедува со јасен и незаменлив дизајн. Неговиот преден дел сјае со компактната решетка за ладење, маркантните браници и модерно обликуваните фарови за магла. Моќниот заден дел открива оптички напредок преку новиот истакнат браник и дифузер, како и изострената Tornado-линија на задната врата.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team