За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

За скоро секој предизвик Модели на комбе

 

Моделите на комбија на Volkswagen се вистински мултиталенти. Тие убедуваат со комфорот и моќноста при истовремено ниска потрошувачка. А исто така создаваат и многу простор за спортскиот дизајн, којшто како внатре така и надвор се одликува со стил и висок квалитет. Надворешната естетика продолжува во варијабилниот внатрешен простор: Модерната архитектура создава опуштена атмосфера и пријатно чувство за простор.

Passat Variant

Дизајн со големи барања

Passat Variant,  којшто секогаш делува широк и моќен зрачи со елеганција и динамика. Тој покажува, како може да се имплементира естетски доследната функционалност. Долгиот, спуштен простор за мотор, кусите надвиснати делови, долгото меѓуосовинско растојание и маркантната странична линија му даваат агилност и незаменлив суверенитет. За својата успешна изведба беше одликуван со наградата iF gold 2015 во дисциплината "Product" - една од најзначајните почести во дизајнерскиот свет.

Passat Variant

Passat Alltrack

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team