Телефонирајте интуитивно. Полнете индуктивно.

Безжично полнење во новиот Tiguan

 

 Возите автомобил и зборувате опуштено на телефон? Телефонскиот интерфејс "Comfort" ви нуди сè што ви треба за тоа: Уредот за разговор со слободни раце има микрофони во кровната конзола, додека внатрешните звучници ќе се погрижат за висококвалитетна репродукција на говорот. Предниот простор за складирање располага со функција за индуктивно полнење за безжично полнење на до два мобилни телефони со Qi-Standard и моќност на полнење од 15 W, како и истовремено ладење на уредот. Поврзувањето со надворешната антена е исто така обезбедено безжично за да се оптимизира квалитетот на прием.

 

Lorem ipsum vix at error vocibus, sit at autem liber? Qui eu odio moderatius, populo pericula ex his. Mea hinc decore tempor ei, postulant honestatis eum ut. Eos te assum elaboraret, in ius fastidii officiis electram.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот Tiguan

Откријте го новиот Tiguan сега и пријавете се директно на билтенот за да не пропуштите дополнителни вести

  1. 1.

    Студија блиску до серија. Возилото се уште не е понудено за продажба. Gehe zurück

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team